SALON SZTUKI WIL-ART NOWYM CZŁONKIEM TIG

SALON SZTUKI WIL – ART nowym członkiem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

W otoczeniu sztuki, sztuki przez duże „S”, 17 maja 2023 nowym członkiem Izby została firma WIL-PRU Sp. z o.o, która stworzyła w Zakopanem przy ul. Kościuszki 4- Salon Sztuki WIL-ART.

W towarzystwie właścicielek świętowaliśmy nie tylko przyjęcie w poczet członków Izby ale także pomysł stworzenia miejsca magicznego i wyjątkowego. Takiego nie ma na Podhalu !

To nowy pomysł i jakość za którą tęsknimy pod Tatrami.  

WIL-ART stworzyły dwie wyjątkowe kobiety Karolina Wilk i Joanna Prus- pełne entuzjazmu, doświadczenia i zamiłowania do piękna. Zaczynały w nadbałtyckiej Juracie i aby połączyć żywioł wody z górami dotarły do Zakopanego tworząc kolejny nietuzinkowy salon sztuki. Jak same mawiają „Zapraszamy do świata malowanego sztuką”  gdzie każdy poczuje się koneserem, miejsca gdzie znajdziemy dzieła wybitnych nie tylko polskich artystów, przedmioty sztuki użytkowej, srebra, porcelanę, wyroby szklane, ekskluzywną biżuterię ze złota, srebra, platyny i bursztynu, dzieła nieoczywiste i drobnostki. Klimat salonu w Zakopanem tworzą nie tylko wystawione tam dzieła sztuki ale także same właścicielki roztaczając aurę i witając gościnnością. Warto tam zajrzeć nie tylko dla uroków miejsca i zakupów ale także dla ducha artystycznego lub po prostu towarzysko na kawę.                

Podczas naszego spotkania gościem specjalnym był Alikhan Sandaal – artysta, malarz, ekspresjonista transcendentalny i designer pochodzący z Osetii Północnej. Jego sztuka zachwyciła nas wzornictwem, intensywnością barw i duchowym oddaniem. Zaskoczeniem była także jego gościnność, bezpośredniość i hojność.

Życzymy WIL - ART-owi powodzenia i sukcesów. Nie tylko kibicujemy ale także obiecujemy pomagać w rozwoju i realizacji kolejnych pomysłów.