TATRA GREEN HOUSE

KONTAKT:

34-500 Zakopane, ul. Tadeusza Brzozowskiego 14

tatragreenhouse@gmail.com https://slowhop.com/pl/miejsca/tatra-green-house-.html

OSOBA DO KONTAKTU:

Bartłomiej Zubek – 609 078 887

NAZWA FIRMY:
Tatra Green House

WŁADZE / WŁAŚCICIELE:
Bartłomiej Zubek - właściciel

O FIRMIE:
Domki Tatra Green House w Zakopanem to pierwsze i jak na chwilę obecną jedyne w pełni przyjazne dla środowiska miejsce wypoczynku pod Tatrami. Stworzyliśmy je od podstaw wspólnie z rodziną i razem dbamy o to, co od wieków jest na Podhalu najcenniejsze. Ponadczasowe wartości przyrodnicze oraz kulturowe przekazujemy wypoczywającym u nas gościom. Jesteśmy miłośnikami natury i niezabudowanej przestrzeni - na działce o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych stoją tylko dwa zgrabne domki z górskim charakterem, co wyróżnia nasze miejsce na tle ciasnej zabudowy Zakopanego. To miejsce samo zachęca do odkrywania piękna przyrody, do obserwacji, pogłębiania ciekawości i wrażliwości. Naturalna przestrzeń wokół domków jest siedliskiem wielu zwierząt, które codziennie umilają czas wypoczynku naszym gościom. Dbamy o zachowanie rodzimych gatunków roślin, dlatego pielęgnujemy przede wszystkim miejscową florę i sadzimy lokalne gatunki drzew – w ostatnich latach zasadziliśmy ich niemal 100!

Drewniane, energooszczędne domki są całkowicie bezemisyjne - nie mają kominów, a zasila je przede wszystkim słońce dzięki fotowoltaice. Ciepło zapewnia energia odnawialna pozyskiwana przez pompy ciepła, a innowacyjna konstrukcja domków i zastosowana rekuperacja pozwala na odzyskanie energii cieplnej zarówno z powietrza wentylacyjnego jak i ze ścieków. Domki wyposażone są w dokładną mikro-filtrację powietrza, dlatego latem pośród kwitnącej łąki i podczas sianokosów mogą przebywać u nas alergicy, a zimą smog nie ma do środka „wstępu”.

Dbamy o zachowanie naturalnego wyglądu oraz o wysoki stopień retencji wód opadowych – wykorzystujemy do celów ogrodniczych i gospodarczych wodę deszczową, a w przestrzeni otaczającej domki nie ma szczelnych nawierzchni. Połowę powierzchni zielonej stanowi koszona ręcznie łąka z tradycyjnymi podhalańskimi kopami siana w porze letniej. Do utrzymania części rekreacyjnej terenu zielonego używamy wyłącznie bezemisyjnego sprzętu ogrodniczego o napędzie akumulatorowym, dzięki czemu nie zakłócamy ciszy i nie zanieczyszczamy środowiska. Są u nas leśne maliny, porzeczki, agrest, jabłka i inne owoce z własnego ogrodu. Polecamy artykuły spożywcze wytwarzane w małych lokalnych gospodarstwach rolnych - jajka, mleko i sery od naszych krewnych, przyjaciół i znajomych.

Położenie domków w centralnej części Tatr i w bezpośrednim otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, przede wszystkim pieszym wędrówkom. Naszym gościom przyjeżdżającym samochodami elektrycznymi zapewniliśmy bezpłatną stację ładowania. W najbliższej przyszłości planujemy uruchomić pierwszy w Polsce magazyn energii wykorzystujący energię z fotowoltaiki oraz wodór do całorocznego, autonomicznego zasilania obiektów.

Tatra Green House to wyjątkowa, rodzinna przestrzeń do wypoczynku w zgodzie z naturą, która sprzyja edukacji ekologicznej i inspiruje rozwiązaniami chroniącymi środowisko. Zapraszamy!