NAGRODA - STYPENDIUM NAUKOWE

11 maja podczas Sesji Rady Gminy Poronin odbyło się uroczyste wręczenie stypendium naukowego dla Mateusza Bobaka uzdolnionego ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Dlaczego Mateusz?

To uczeń niezwykły i nietuzinkowy, pasjonat historii,  finalista olimpiady “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.  Z tytułem finalisty wiąże się przywilej zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii z wynikiem 100%.  To wyjątkowe osiągnięcie, jak na ucznia 1 klasy Liceum.

Na swoim koncie ma mnóstwo nagród i wyróżnień. W ubiegłym roku podczas uroczystości zakończenia Małopolskich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego otrzymał zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Mateusz już od IV klasy corocznie brał udział w Małopolskim Konkursie Biblijnym „Z Dobrą Nowiną przez Życie”, trzykrotnie zdobywając tytuł finalisty etapu wojewódzkiego oraz tytuł laureata tego konkursu. Był najmłodszym laureatem wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II.

Stypendium naukowe w wysokości 10.000 zł zostało ufundowane przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą w ramach programu Pomoc na Szczytach.

Wszystko dzięki przedsiębiorcom, który bawili się z nami podczas XXI Balu Charytatywnego. W tym roku dochód z balu oprócz stypendiów naukowych zasilił również budżet  Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Zakopanem wspierając tym samym turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe podopiecznych stowarzyszenia.