WSPIERAMY NAJLEPSZYCH - NAGRODA SPORTOWA DLA ANTKA WIERCIOCHA

W czwartek 31 sierpnia podczas Sesji Rady Gminy Kościelisko, odbyło się wręczenie nagród i stypendiów sportowych dla najlepszych sportowców z terenu gminy, rywalizujących na najważniejszych imprezach sportowych w kraju i poza jego granicami.


Antoni Wiercioch otrzymał dodatkowo z rąk Karola Wagnera w imieniu przedsiębiorców z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej , nagrodę w postaci Skipassu na sezon 2023/2024 ufundowaną przez Polskie Koleje Linowe na wszystkie stacje narciarskie należące do spółki.
Mamy nadzieję, że nagroda ta przyczyni się do "szlifowania" formy na kolejny sezon Mistrzostw.


Dlaczego akurat Antek?
Antoni to doskonały przykład, na to że ciężką pracą można osiągnąć sukces. W Jego przypadku sukcesów tych jest coraz więcej
W marcu 2023 podczas zimowych Mistrzostw Świata VIRTUS Antek zostaje podwójnym Mistrzem Świata, wywalczył dwa złote medale w supergigancie i w kombinacji alpejskiej.
Antoni pokonał m.in. Austriaków, Francuzów, Włochów!!!
Na tych samych zawodach zdobywa również
Vicemistrzostwo Świata tym razem w slalomie.
Jednak Antek nie ogranicza się tylko do sportów zimowych.
W maju 2023 stratuje w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2023 w lekkoatletyce.
Idzie Mu doskonale! Antek potwierdził formę - złoto na 100 metrów i srebro w skoku w dal.
W czerwcu startuje na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Vichy gdzie zdobywa Wicemistrzostwo Świata VIRTUS w GLOBAL GAMES 2023 Vichy w rzucie oszczepem, z rekordem życiowym.
A to nie koniec roku 2023...


Nagroda w formie Skipassu została ufundowana przez PKL i przekazana przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą w ramach programu Pomoc na Szczytach.
Wszystko dzięki przedsiębiorcom, który bawili się z nami podczas XXI Balu Charytatywnego. W tym roku dochód z balu oprócz stypendiów naukowych zasilił również budżet Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Zakopanem wspierając tym samym turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe podopiecznych stowarzyszenia.
Antkowi oraz pozostałym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!