Aktualności

Bony Szkoleniowe 2021

„ Bony szkoleniowe dla podhalańskiego przedsiębiorcy” dające możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości od 50% do 80% wartości szkolenia.

Hotel Meeting

Jesteś właścicielem lub dyrektorem obiektu hotelarskiego, kierownikiem działu HR lub operacyjnego? Nie może Ciebie zabraknąć!

PODHALAŃSKI PRZEDSIĘBIORCA Z POWEREM!

HAJS dla MŁODYCH - ruszamy z projektem Podhalański Przedsiębiorca z POWERem! Od 28 kwietnia 2021 zaczynamy nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej.

ŚLEBODA dla czystego powietrza

Czyli nadzieja na wolne powietrze od smogu, smrodu i zanieczyszczeń. Śleboda to wolność – bądźmy wolni od smogu !

Kolonie dla dzieci z Podhala

Zapraszamy dzieci z Podhala - odkrywców, podróżników i lubiących przygodę na kolonię nad Morze Bałtyckie do Chłapowa. KOLONIA „Morska przygoda” czeka na Was !

Półkolonie dla dzieci z Podhala

Dla ciekawskich i poszukujących wakacyjnych wrażeń – PÓŁKOLONIA w Zakopanem. Ciekawy program, wiele atrakcji, niespodzianki - „Wakacyjna przygoda” dla dzieci z Podhala

AIR & SKI

W ramach projektu Air&Ski Index Tatry w sezonie zimowym 20/21 odbyły się wyjścia w Tatry na nartach skiturowych wraz z pomiarem jakości powietrza.

Koniec ery kopciuchów

Obiecywali tysiące, a nawet miliony wymienionych starych piecy i wreszcie czyste powietrze. Jest biurokracja, zrzucanie odpowiedzialności i SMOG, który nadal zabija.

SPRAWDŻ możliwości wsparcia dla swojej firmy i pracowników

Skrót wiedzy gdzie jeszcze można dla firmy i pracowników uzyskać pomoc finansową, dotacje, dofinansowanie, pożyczki, kredyty, szkolenia i inne formy wspierające działalność gospodarczą.

Pismo do Prezesa Rady Ministrów

W imieniu izb gospodarczych - Tatrzańskiej, Nowotarskiej, Sądeckiej i Szczyrkowskiej wyrażamy poparcie dla postulatów samorządów gmin w sprawie zasad funkcjonowania branży turystycznej w okresie ferii zimowych w 2021 roku

Bony Szkoleniowe

„ Bony szkoleniowe dla podhalańskiego przedsiębiorcy” dające możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości od 50% do 80% wartości szkolenia.

PROGRAM PRIORYTETOWY – EDUKACJA EKOLOGICZNA

Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wspieramy edukację ekologiczną, propagujemy postawy proekologiczne i zasady zrównoważonego rozwoju.

PODHALAŃSKI PRZEDSIĘBIORCA Z POWEREM!
HAJS dla MŁODYCH  

Ruszamy z projektem Podhalański Przedsiębiorca z POWERem!

Od 28 kwietnia 2021 zaczynamy nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej:  

 • DOTACJA w wys. 23.050,00 zł netto
 • WSPARCIE FINANSOWE  w wys. 1.300,00 netto/ mc przez 6 m-cy
 • RAZEM ponad 30.000,00 zł

 

DLA KOGO:

 • musisz mieć do 29 lat ale powyżej 18-tu
 • nie pracować
 • mieszkać lub uczyć się na terenie powiatów tatrzańskiego, suskiego i nowotarskiego

 

JAK:  

 • TY składasz formularz rekrutacyjny  – od 28.04. 21 - KTO PIERWSZY TEN LEPSZY
 • MY sprawdzamy i kwalifikujemy do projektu
 • przechodzisz szkolenia i przygotowujesz biznesplan
 • dostajesz kasę na założenie działalności – do 23.050,00 zł netto
 • masz możliwość otrzymać dodatkowo - 1.300,00 zł netto/mc przez 6 miesięcy

 

GDZIE:

Tatrzańska Izba Gospodarcza w  Zakopanem (tel. 508 042 265)

Fundacja Rozwoju Regionu Rabka w Rabce-Zdrój  (tel. 537 430 555)  

INFO na stronie  www.podhalanskiprzedsiebiorca.pl/ppp/

Dzwoń i pytaj o szczegóły jak prawidłowo złożyć wniosek.


#hajsdlamłodych


Fundacja Rozwoju Regionu Rabka

Tatrzańska Izba Gospodarcza


Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

AIR & SKI


W ramach projektu Air&Ski Index Tatry w sezonie zimowym 20/21 odbyły się wyjścia w Tatry na nartach skiturowych wraz z pomiarem jakości powietrza.

Dokonując takich pomiarów w smogowe dni, chcieliśmy  udowodnić, że zanieczyszczenie powietrza sięga poza linię TPN w głąb parku narodowego i pokazać na jakiej wysokości powietrze jest wolne od zanieczyszczeń pyłowych. Spowita smogiem Kotlina zakopiańska to widok, który nie pozostawia obojętnym nikogo, kto go zobaczy gdyż jest bardzo wymowny i świadczy o ogromnym problemie z jakością powietrza na terenie Podhala. Badanie zapylenia wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza było ciekawą i nierealizowaną wcześniej na taką skalę formą ewaluacji ilości pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie TPN i gmin znajdujących się w otulinie TPN.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza w ramach grantu Krakowskiego Alarmu Smogowego "Nasze Powietrze" finansowanego z funduszy Clean Air Foundation