POLSKO - AMERYKAŃSKA KANCELARIA PRAWNA SP. Z O. O.

KONTAKT:

34-500 Zakopane, ul. Krupówki 30

tel. +48 882 157 414

tel:  +1 312 380 0934 

biuro@polamlaw.com 

www.polamlaw.com 

OSOBA KONTAKTOWA:

Agata Czarnota - Dyrektor Prawny: +48 882 157 414

NAZWA FIRMY:

Polsko - Amerykańska Kancelaria Prawna Sp. z o. o.


WŁADZE/WŁAŚCICIEL:

Agata Czarnota -wspólnik , Dyrektor Prawny


O FIRMIE :

Polsko - Amerykańska Kancelaria Prawna została założona przez Agatę Czarnota – absolwentkę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Leiden University School of Law w Holandii, jak również stypendystkę na Boston University School of Law w USA. W latach 2019-2021 pełniła funkcje wicekonsula ds. prawnych w Konsulacie Generalnym RP w Chicago w USA, a po powrocie z placówki pełniła funkcję doradcy prawnego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej i biznesowej zarówno klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych na rynku polskim oraz międzynarodowym. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie gospodarczym  oraz publicznym prawie międzynarodowym.

Zespół kancelarii składa się z wykwalifikowanych radców prawnych oraz adwokatów w Polsce oraz USA, a także ekspertów w dziedzinie nieruchomości.

Obszary działalności kancelarii obejmują cztery główne kierunki:

  •  Profesjonalna obsługa prawna, w języku polskim i angielskim, dla osób fizycznych, w tym prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, a także dla spółek prawa handlowego, fundacji, czy stowarzyszeń operujących zarówno w Polsce, jak i w USA. Zakres obsługi prawnej obejmuje m.in. prawo cywilne, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo budowlane, prawo rodzinne i spadkowe, prawo USA i UE, prawo administracyjno-konsularne. Oferujemy również pomoc prawną w prowadzeniu procesów inwestycyjnych oraz w rozstrzyganiu sporów na arenie międzynarodowej.
  •  Rzetelna i sprawna obsługa prawna dla Polonii w USA oraz dla mieszkańców Polski posiadających zobowiązania finansowe, przedsięwzięcia biznesowe, czy relacje rodzinne (w tym kwestie dotyczące pozyskania dokumentów ,czy kwestie spadkowe) w USA.
  • Doradztwo prawne dla członków amerykańskich misji wojskowych w Polsce, w tym obsługa  ich inwestycji krótko i długoterminowych.
  • Usługi prawne pro bono na rzecz lokalnych podmiotów na Podhalu. 

Polsko-Amerykańska Kancelaria Prawna zapewnia każdemu Klientowi rzetelną i profesjonalną obsługę prawną. W ramach oferowanych usług Kancelaria koncentruje się na indywidualnych potrzebach Klienta i poszukuje najkorzystniejszych dla niego rozwiązań prawnych. Zespół Kancelarii kieruje się zasadami etyki i  dobrych obyczajów. Kancelaria  oferuje każdemu z Klientów najbardziej dogodną formę oraz warunki obsługi prawnej. Polsko-Amerykańska Kancelaria Prawna zapewnia stały kontakt z Klientem oraz bezpieczeństwo powierzonych informacji. Pomoc prawna jest świadczona zarówno w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Kancelarii Prawnej, jak też w siedzibie Klienta lub innym uzgodnionym miejscu, a także świadczona jest za pośrednictwem środków przekazu takich jak telefon, skype, zoom i poczta elektroniczna.